BLOG Fotograf na ślub Siedlce. Szukasz fotografa ślubnego ? Przeczytaj.

Fotograf na ślub Siedlce – najczęściej zadawane pytania do fotografa.

Fotograf na ślub Siedlce. To pod tym hasłem dla wielu z Was zaczyna się wielka przygoda wyboru fotografa, który uwieczni Wasz wielki dzień. Zanim jednak wybierzesz fotografa, upewnij się, że sprawdziłeś jego portfolio i przeczytałeś opinie innych klientów. Ważne jest, abyś był zadowolony z wyboru fotografa, ponieważ to on będzie odpowiedzialny za uchwycenie najważniejszych chwil z Twojego ślubu i wesela. Jeśli szukasz fotografa na wesele, to warto rozpocząć ten proces od znalezienia kilku potencjalnych kandydatów. Możesz to zrobić poprzez zapytanie znajomych, którzy już mieli ślub i mogą polecić ci sprawdzonego fotografa, lub poprzez wyszukanie fotografów w internecie.


Przy wyborze fotografa na wesele warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i portfolio, czyli zbiór jego dotychczasowych prac. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że fotograf ma odpowiednie umiejętności i jest w stanie zrealizować twoje oczekiwania.

Pamiętaj, aby porównać kilka ofert od różnych fotografów i zwrócić uwagę na ich cenniki oraz zakres usług. Warto też powiedzieć mu o swoich oczekiwaniach i nie zamykać się do zapytania o ofertę i wolny termin. Fotograf spędzi z Wami 12 godzin. Szalenie ważne jest nawiązanie relacji już od samego początku.

Fotograf na ślub Siedlce

O co powinniście zapytać fotografa.  

Aby ułatwić Wam poszukiwania przygotowałem listę najczęściej zadawanych pytań do fotografa ślubnego. Zaczynamy.

Styl fotograficzny jaki reprezentujesz to?

Najprościej i najbardziej pospolite określenie mojego stylu pracy to reportaż ślubny. Jednak definicja ta mocno się gryzie z definicją reportażu, który z natury jest krótki i streszczający do maksimum określone wydarzenie. Ciężko nazwać fotografowie 6-8 godzin wesela reportażem. Ja bym to określił dokumentacją przebiegu wesela zwaną potocznie reportażem ślubnym. Zupełnym przeciwieństwem jest styl „instagramowy” Coraz częściej spotykane określenie „reportażu” polegające na totalnym skupieniu się na pozowanych zdjęciach pary młodej i otaczających ją detalach. Reportaż ślubny to opowieść o dniu Waszego ślubu, jak dobry film do którego chętnie się wraca nawet po 30 latach.

fotograf na wesele Siedlce

Czy korzystasz z listy „to do” a i czy robisz zdjęcia grupowe?

Zdecydowanie wolę podejście „tu i teraz” niż „ok zrobione, idziemy dalej”. Dzień ślubu ma swój scenariusz pełen autentycznych chwil i emocji. Nie potrzebuje reżysera i wskazywania palcem, tylko czujnego oka. Natomiast w przypadku zdjęć pozowanych zdaję się na Was. W końcu to Wasza rodzina i Wy decydujecie kto ma być z Wami na zdjęciach 🙂

Wesele klimat zabawa w Dwór Mościbrody

Sesja plenerowa w dniu ślubu, czy innego dnia?

Ten wybór zostawiam Wam. Wiele zależy do Waszego poświęcenia czasu i chęci na mini sesję w dniu ślubu. Wiem, że to czasami nie jest łatwe, zwłaszcza gdy zespól goni, a do fajnego miejsca trzeba jechać autem. A tu czas leci jak szalony… Zdecydowana większość moich dotychczasowych Par decydowała się na opcję sesji plenerowej innego dnia, które są po prostu bardziej komfortowe dla Was. Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Czy robisz sesje narzeczeńskie?

Robię. Bardzo lubię i robię chętnie 🙂 Uważam, że to świetna pamiątka w koszcie wizyty u fryzjera, czy nowych perfum 😉 Pozwala nawiązać relację dzięki czemu w dniu ślubu wszyscy czujemy komfort. Sesja taka trwa około 2 godzin. Przeważnie odbywa się w formie spaceru. Przykładową sesję narzeczeńską znajdziecie TU.

Romantyczna sesja narzeczeńska w Warszawie. Centrum Nauki Kopernik. Zdjecia Robert Zbieć Fotografia

Jak wygląda sesja plenerowa.

Tu nie mam praktycznie żadnych wymagań poza jedną istotną rzeczą. Sesja odbywa się w tygodniu, poza weekendami w które jestem zwyczajnie nie dostępny 🙂 Trwa ok 3 godzin. Miejsce na sesję wybieramy wspólnie. Trwa zwykle ok 3 godzin. Cenne rady dostaniecie odpowiednio wcześniej 😉

Czy możemy zamówić u Ciebie albumy ślubne?

Tak. Osobiście uważam że to najcenniejsza, namacalna pamiątka ( poza obrączkami ) ze ślubu. Za rok, trzy, nikt nie będzie pytał o pendriva tylko o Wasz album. To dobra inwestycja. Robię dla Was projekt wstępny a ostateczna decyzja, o tym jakie mają znaleźć się zdjęcia w albumie zostaje dla Was. Wszytko odbywa się za pomocą strony www – Fotograf na ślub Siedlce

Fotogaraf na ślub Siedlce

Ile czasu będziemy czekać na zdjęcia.

Zwykle trwa to nie dłużej niż miesiąc od sesji plenerowej/ślubu. Połowa tego czasu to opracowanie i produkcja albumów.

Masz zezwolenie na fotografowanie w kościele ?

Tak. Mam taki dokument.

Ile zdjęć robisz i ile oddajesz.

Zwykle robię ok 4-5 tyś zdjęć z dnia ślubu. Oddaję ok 500 zdjęć po korektach programem graficznym. Istnieje możliwość otrzymania wszystkich zdjęć.

Jak długo fotografujesz śluby.

Swoją fotograficzną przygodę z branżą ślubną rozpocząłem w 2013r.

Co w przypadku choroby lub coś się stanie i Cię nie będzie?

Zapewniam zastępstwo na możliwe najwyższym poziomie. Przedstawiam Wam portfolio osób które mnie zastąpią podczas wesela. Współpracuje z wieloma fotografami z rejonu jak i całej PL.

Czy posiadasz ofertę video ?

Współpracuje z kilkoma firmami świadczącymi filmowanie wesel w zróżnicowanych widełkach cenowych. są to oczywiście firmy które reprezentują wysoki poziom doświadczenia w branży. Kontakt do nich otrzymacie na etapie spotkania. Chociażby tu – video ślubne

Kiedy możemy podjąć decyzję odnośnie skorzystania z Twoich usług?

Najczęściej na spotkaniu, które do niczego nie zobowiązuje. Decyzję możecie podjąć po. Posiadam lokal w centrum Siedlec, w którym możemy się spotkać.

Ile trwa spotkanie i czy jest konieczne?

Zwykle nalegam na spotkanie, by mieć okazje wyjaśnić wszelakie kwestie związane z Waszymi oczekiwaniami i moimi standardami.  Nie jest konieczne, aczkolwiek na nie nalegam 😉 Trwa ok godziny. Możemy też wszytko załatwić telefonicznie i przez internet.

Fotograf na ślub Siedlce

Mam nadzieję że pomogłem Ci listą najczęściej zadawanych pytań i teraz pod hasłem Fotograf na ślub Siedlce będzie Ci łatwiej dokonać wyboru fotografa nas swoje wymarzone wesele.

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

Fotograf na ślub Siedlce

01.05 2023