BLOG Fotograf na Chrzest Siedlce. Szukasz fotografa?

Fotograf na Chrzest Siedlce-  jaki i dlaczego warto.

Fotograf na Chrzest Siedlce. Zawsze się chciałem podzielić z Wami moimi uwagami odnośnie fotografii reportażowej z chrztu świętego. To rozrastająca się dziedzina fotografii i moim zdaniem warto zastanowić się czy warto uwieczniać takie chwile czy nie. Zwłaszcza jak decydujecie się wynajmując do tego celu fotografa ślubnego.

Fotograf ślubny czy fotograf dziecięcy?

Reportaż, czy może forma dokumentacyjna? To zależy od Was na jaki rodzaj się zdecydujecie. Decydując się na reportaż z chrztu dobrze jest zadbać o sam przebieg tego dnia.  Odpowiednio przygotowany pokój dziecka jest dobrym startem. Detale związane z chrztem, ubranka dziecka…  Im więcej ciekawostek, tym bogatszy materiał będzie w stanie wykonać dla Was, wasz fotograf na chrzest.

Zwykle wszystko zaczyna się od przygotowań do wyjścia z domu, następnie jest chrzest oraz obiad dla rodziny. To od fotografa będzie zależało, co zarejestruje i jak zarejestruje na zdjęciach. Czy historia będzie lekka skupiająca się na głównym bohaterze i jego rodzicach. Czy też na wszystkim tym, co się dzieje dookoła Was.  Wyłapywanie momentów, detali, drobnych gestów.  Ma to ogromny wpływ na gęstość historii. Spójnej jako całości, nie koniecznie w pojedynczych zdjęciach. Im więcej się dzieje tym ciekawsza i gęstsza opowieść.  To przecież  chrzest Waszego dziecka a kościół dla fotografa ślubnego to naturalne środowisko pracy.

Chrzest Święty w Siedlcach

Oczywiście reportaż, to nie tylko dynamiczna akcja rodem z filmów z Jackie Chanem. To również czas na portret rodzinny. To wbrew pozorom najtrudniejszy moment zarówno dla fotografa jak i dla Was. Przyznam szczerze, że największym problem jest sprawa organizacja gości. Eee ja nie chce, ja brzydko wychodzę na zdjęciach i jest też zawsze pani, która non stop coś mówi. Liczy się refleks, wiedza i symetria. Pamiętajmy, że te zdjęcia powstają z myślą o pamiątce na długie lata. Być może znajdą się na tych zdjęciach osoby, których zabraknie…. Warto poświecić chwilę czasu i uwiecznić wszystkich na zdjęciach, zwłaszcza dziadków dziecka.  Zwykle część portretowa nie jest prezentowana przez fotografów w portfolio ze względu na prywatny charakter. Fotograf na Chrzest Siedlce

Zapraszam Was do obejrzenia przykładowej fotorelacji z perfekcyjnie przygotowanego, przez mamę Gustawa,  Chrztu w jednym z siedleckich kościołów. Relację z ich pięknego  ślubu i wesele znajdziecie tutaj.

12.13 2018